כל האפשרויות פתוחות – סוגי השקעות - TOP INVEST

כל האפשרויות פתוחות – סוגי השקעות

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

רוב הציבור, שהינו בעל הון עצמי פנוי, מוצא עניין בהשקעת כספו במטרה ליצור רווחים נוספים. עולם ההשקעות מורכב ומגוון, הוא כולל שלל שווקים בכל העולם, אינספור סוגי השקעה ואסטרטגיות השקעה שונות. משקיעים שבתחילת דרכם, וגם כאלה שכבר שנים בתחום, כולם מודעים לכך שתחום ההשקעות אינו עניין פשוט. אז לפני שמתחילים חשוב להכיר סוגי השקעות שונים, לדעת מה השוק מציע ומהן האפשרויות העדיפות.

השקעה בפיקדון בבנק

פיקדון בנקאי הוא אפיק השקעה סולידי שמבטיח תשואה לפרק זמן מוגדר מראש. הבנקים מציעים מגוון רחב של סוגי פיקדונות (פיקדון שקלי, פיקדון צמוד מדד ועוד) ובתנאים שונים. הפיקדון הכי פופולארי במערכת הבנקאות הוא הפיקדון לתקופה ארוכה עם תחנות יציאה. לדוגמא, בפיקדון לשנה המשקיע יכול למשוך את כספו בכל חודש, כלומר יש לו 12 תחנות יציאה שבהם הוא יכול לקבל את הכסף, מבלי לשלם קנס.

השקעה בנדל”ן

השקעה בנדל”ן היא מהסוגים הנפוצים ביותר של השקעות למתחילים. תחום זה יציב יחסית, וההכנסה המתקבלת בתחום זה הינה רצופה (הכנסה שוטפת מדמי השכירות). שוק הנדל”ן הינו מאוד דינמי ונתון לשינויים רבים ומהירים, לכן כדאי להישאר תמיד עם היד על הדופק ולהיכנס לתחום רק כאשר יש לכם את הידע והכלים הדרושים.

השקעה במט"ח

אחד מסוגי ההשקעות הכי משמעותיים וגדולים בשווקים הפיננסיים הגלובליים. ההשקעה עצמה מבוססת על המודל העסקי הפשוט של קנייה ומכירה של מטבעות, כאשר במסחר פורקס (קיצור שם השוק באנגליתForeign Exchange -) כל עסקה מערבת צמד מטבעות (מטבע אחד כנגד מטבע אחר), כך שהמטרה עצמה היא ספקולציה לגבי השינוי בערכו של מטבע מסוים לעומת ערכו של מטבע נגדי אחר. לדוגמא, עסקת השקעה החוזה כי ערכו של הדולר האמריקאי יעלה לעומת ערכו של האירו.

השקעה באגרות חוב

אגרת חוב, או בקיצור אג"ח, הינה שטר חוב כנגד הלוואה שמספק המשקיע לחברה, אשר מחייב את החברה להחזר הכספים בתוספת ריבית ו/או הצמדה במועד פירעון שנקבע מראש. מידת הסיכון של ההשקעה משתנה בהתאם לסוג אגרות החוב הנבחר. כך לדוגמא, אג"ח ממשלתי נחשב לאפיק שקול ובטוח יותר מאג"ח קונצרני, ובדרך כלל אג"ח ארוך טווח נחשב לבעל רמת סיכון גבוהה יותר. כמו כן, מדרג הסיכון של החברה יקבע את יכולותיה לעמוד במחויבותה.

השקעה בקרנות נאמנות

קרן נאמנות הינה אפיק השקעה בתיק השקעות משותף של ניירות ערך, אשר מנוהל על ידי חברות פיננסיות לניהול קרנות. השקעה באפיק זה אינה דורשת מהמשקיע לנהל את כספיו, ולרוב מאופיינת בפיזור רחב של השקעות המצמצם את מידת הסיכון הכרוכה בהן. קיימים סיווגים שונים של קרנות נאמנות ומספר סוגים של מדיניות השקעות, כגון השקעה במט"ח, קרן שקלית, קרן אג"ח וקרן מניות.

השקעה בעסק

מדובר באפשרות להשקיע בחברות סטארט-אפ ולהצטרף לקבוצת משקיעים, שעד לא מכבר הייתה סגורה ומצומצמת. בהשקעות מסוג זה יש מידה רבה של סיכון, אך לצד זה יכולים המשקיעים ליהנות מפוטנציאל תשואה גבוהה במיוחד, וממעורבות, על פי מידת רצונם, בחברות אשר עוסקות בתחומי עניין אשר קרובים לליבם. שימו לב שבהשקעה פאסיבית ישנו סיכון לא מבוטל שכן כמעט כל האחריות והשליטה על הצלחת ההשקעה שלכם – נמצאת בידיים של אחרים. ולכן כדאי לבדוק טוב טוב עם מי נכנסים להשקעה, במיוחד למשקיע מתחיל.

לסיכום, חשוב לדעת כי בכל הקשור לכסף תמיד יש סיכוי להפסד. גם אם נחביא את הכסף במזרון, ערכו של הכסף יישחק לאורך זמן בגלל עליות מחירים במשק (אינפלציה). לכן, חשוב לבצע השקעות מושכלות, להבין היטב את הסיכון בכל השקעה ולעקוב בדריכות אחר השקעות שבוצעו על מנת ללמוד ולפעול על פי כיוון השקעות אלה.

רוצים לשמוע פרטים נוספים?
השאירו פרטים, ונחזור אליכם בהקדם
תגובות