כל מה שצריך לדעת על ביטוח מחלות קשות - TOP INVEST

כל מה שצריך לדעת על ביטוח מחלות קשות

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

הבשורה על אבחון מחלה קשה (לא עלינו) היא כזו שמשנה לנו את החיים. בפן הכלכלי ההתמודדות עם המחלה עלולה לגרור אותנו להוצאות של כ-20,000 ₪ רק עבור בדיקות ראשוניות. כיצד ביטוח מחלות קשות מציע פתרון?

מה זה בדיוק ביטוח מחלות קשות?

ביטוח מחלות קשות מעניק למבוטח סכום כסף חד פעמי עליו הוסכם מראש כפיצוי, למקרה שמתגלה אצלו מחלה או אירוע רפואי קשים מתוך רשימת מחלות ואירועים המוגדרים מראש.  ביטוח זה מיועד לסייע בהתמודדות עם המחלה הקשה בשמירה על רמת החיים לה הורגל, שבוודאי תיפגע עקב המחלה, בקבלת הטיפול הרפואי הטוב ביותר והגדלת הסיכויים להחלמה בצורה משמעותית.

הרפורמה שבוצעה על ידי המפקח על האוצר בשנת 2013, הכניסה תחרות שהובילה להוזלת מחירי הביטוח ובנוסף, שינוי בשיטה: עדכון הגדרות הרפואיות והעברת האחריות לידי חברות הביטוח, דבר שהפך את הביטוח למורכב יותר ושונה בין חברת ביטוח אחת לשנייה.

כיום מחלות קשות מכסה בין היתר, את המחלות הבאות: סרטן, שבץ מוחי, טרשת נפוצה, התקף לב, ניתוחי מסתמי לב, ניתוחי מעקפי לב, ניתוח אבי העורקים וקרדיומיופטיה. נדגיש שהפוליסה מאפשרת כיסוי של עד שלושה מקרי ביטוח, כלומר אם למבוטח יש שני אירועים ביטוחים הוא יקבל את המענק פעמיים.

עד כמה הביטוח הזה נחוץ?

נכון שזהו נושא שבד"כ לא נעים לדבר או לחשוב עליו, אבל מדובר באחריות כלכלית כלפי חיי המבוטח ומשפחתו. במחקר שנערך בתחום נמצא כי המדינה ממנת במידה מסוימת ובסיסית את תקופת המחלה, ואילו החולה ומשפחתו הם הנושאים בנטל העיקרי והקשה של ההוצאות. עוד עלה במחקר כי כל מה שנדרש לחולה מעבר לכך משולם לרוב מכיסו – דבר שמביא אלפי חולים ויותר לשבר ולקריסה כלכלית.

במרבית המקרים ביטוח מחלות קשות נרכש לצד ביטוחי בריאות פרטיים נוספים, כגון: ניתוחים, השתלות, תרופות שלא בסל הבריאות, זאת כדי ליצור כיסוי מקיף למבוטח. מתוקף ביטוח הבריאות המבוטח יקבל החזרים על הוצאות רפואיות-שירותים וטיפולים כנגד הצגת קבלות (שיפוי), ביטוח מחלות קשות נועד לתת מענה לכלל ההוצאות הנלוות הכבדות.

ביטוח אובדן כושר עבודה ניתן למימוש בתקופה של מעל 90 יום לגילוי המחלה, אך אינו נותן מענה כספי בטווח של עד 90 ימים בתקופה קריטית בה ההכנסה פוחתת.

חשוב לדעת, כי הסטטיסטיקה מראה שעלות הוצאה ראשונית עבור בדיקות היא 20,000 ₪ ולאחר מכן 5,000 ₪ מידי חודש, רק על הוצאות למימון בדיקות נוספות, תרופות, נגישות והתאמה לצרכים.

למי נמליץ לעשות ביטוח מחלות קשות?

בראש ובראשונה למי שבהיסטוריית המחלות המשפחתית שלו קיימות מחלות גנטיות בשורשים, כמו: סרטן, טרשת נפוצה, מחלות כליות המצריכות דיאליזה ועוד.

כמו כן, בין היתר זה עניין של היקף המשאבים הכספיים האישיים של כל אחד ואחת, במידה וגובה החסכונות אינו רב ולא מאפשר לשים בצד סכום של כ- 200,000 ₪ חשוב וקריטי לדאוג לביטוח.

רוצים לשמוע פרטים נוספים אודות ביטוח מחלות קשות?
השאירו פרטים, ונציג מטעמנו יחזור אליכם בהקדם
תגובות