כובשות את תחום הנדל"ן - TOP INVEST

כובשות את תחום הנדל"ן

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

לא הבת של… לא האישה של… יותר ויותר נשים משקיעות בנדל"ן: קונות נכסים, משביחות, משכירות, מוכרות ומצליחות לייצר לעצמן הכנסה גבוהה ואקזיטים מוצלחים. תשכחו כל מה שחשבתם על נדל"ן ונשים ותקראו את הכתבה הבאה:

כובשות-את-תחום-הנדלן

כל המחקרים שבחנו בשנים האחרונות התנהגויות של משקיעים שנמצאים בתהליך של רכישת נכס, מצביעים על מגמה אחת זהה: נשים משקיעות טוב מגברים.
סבלנות, דקדקנות וראייה לטווח ארוך הן חלק מהתכונות שהוכחו ככאלו שעושות את ההבדל בין עסקת נדל"ן מצוינת לעסקה בינונית.

מיכאל שטרית, מרצה בכיר בתחום יזמות והשקעות נדל"ן, מספר: "נשים פועלות ללא אגו. הן נוטות להתייעץ ולשתף יותר, תשומת הלב מופנית גם לפרטים הקטנים (שלפעמים עושים את כל ההבדל), הן פתוחות לקבל מגוון של דעות ולא הולכות עם הראש בקיר, המטרה תמיד נמצאת לנגד העיניים ולכן בסופו של דבר, הן משיגות עסקאות מצוינות עם פוטנציאל לתשואה גבוהה."

יוצרות מציאות חדשה

"אני רואה בשנים האחרונות המון נשים שמתעניינות, חוקרות ואוהבות נדל"ן, סוף סוף מחלחל בהן מה שגברים הבינו כבר מזמן – שלא צריך שום אוריינטציה כלכלית או מסחרית, ולא צריך לקרוא את מדורי הכלכלה, כדי לעסוק בנדל"ן." מוסיף שטרית. "אם פעם בכיתות שלנו היו 90% גברים ו-10% נשים, היום זה כבר מתחיל להתאזן לכיוון 60-40. חלקן עורכות דין, עובדות בנק, מנהלות חשבונות, עובדות במקצועות חופשיים, ויש כאלו שנמצאות בין עבודות. מה שכן, מדובר בנשים אינטליגנטיות ומוכשרות, שלא מפחדות ללמוד תחום חדש, ולפעול עם הרבה תעוזה. אני יכול לומר שחלקן מתחילות להשקיע אפילו תוך כדי הקורס! ודרך אגב – לא רק בישראל, יש לא מעט משקיעות בארה"ב ובאירופה. הן יוצאות מכאן עם ידע עצום, סיפוק אדיר ו… כמובן כסף".

כובשות-את-תחום-הנדלן
עם האוכל בא התיאבון

זה מה שאומרת הדס שמואלוביץ' (בת 34) מדרום הארץ. "לפני שנה וחצי החלטתי שאני גמרתי עם הקונספט הזה של להגיע למשרד בבוקר, לצאת הביתה גמורה מעייפות שכבר חשוך ושאין לי כוח לעשות שום דבר אחר. נרשמתי לקורס בבאר שבע ששני המושגים שאני מכירה זה ריבית ותשואה. זהו.
תוך כדי המפגשים התחלתי ללמוד לחשב שווי נכס, מה המשמעויות של מס רכישה, איך מתנהלים מול עורכי דין, שמאים, בנקים ועיריות. לאט לאט את רואה שזה ממש לא בשמיים, שכל מה שסיפרו לך שנדל"ן זה עולם של 'כרישים' ושל גברים בלבד- זה פשוט קשקוש, ואת הכול אפשר ללמוד. מאז שסיימתי את הלימודים הספקתי לעשות 3 עסקאות מוצלחות, הנה רק לפני שבועיים מכרתי בית פרטי בבאר-שבע שקניתי ומכרתי אחרי 4 חודשים ברווח של 200 אלף ₪ (!). באיזו עוד עבודה הייתי מצליחה לייצר כזאת הכנסה? מבחינתי זה אקזיט לכל דבר."

פרי יהושוע (בת 45, משוהם) עוסקת בתחום השילוח הבינלאומי, אבל תמיד נמשכה לתחום הנדל"ן: "לאורך כל השנים עסקתי בנדל"ן בעיקר ל'פאן', עד גיל 44 הספקתי לקנות ולמכור 2 דירות ולגזור קופון די מרשים. אבל בשנה שעברה הבנתי שאני עדיין לא משחקת ב'מגרש של הגדולים' ושחוסר הביטחון שלי נובע אך ורק מחוסר ידע. ברגע שלמדתי את האספקטים של החוק, של המשכנתה, איך משקיעים במספר נכסים במקביל, ואיך מאתרים את הנכס האופטימלי – הצלחתי לייצר לעצמי משכורת נוספת – מהכנסות פסיביות בלבד. בנוסף, נפתחתי לנישות חדשות שלא העזתי פעם לגעת בהן, למשל מגרשים, מכרזים והגרלות של בתים. היום אין עסקה שיכולה להפחיד אותי או לאיים עליי."

אם יש לך מוטיבציה, תעוזה ואסרטיביות – את יכולה לעשות את זה

בשורה התחתונה, שכשחושבים על זה באמת, נדל"ן הוא תחום אידיאלי לנשים. יש כל כך הרבה אלמנטים שצריך לטפל בהם במקביל בכל עסקת נדל"ן – ואנחנו הרי אלופות המולטיסקינג והג'ינגול.
אם אתן מרגישות שחסר לכן עניין, סיפוק וביטחון כלכלי – הגיע הזמן שתתחילו לנצל את התכונות הנשיות שעובדות פלאים בשוק הנדל"ן – ותייצרו לעצמכן הזדמנויות עסקיות והכנסות בשמיים. בסופו של יום מדובר בקורס קצר של 3 חודשים, ערב אחד בשבוע. בסך הכול שווה בדיקה לא?

מעוניינת לשמוע עוד על לימודי נדל"ן ולבדוק זכאות למלגה?
השאירי מספר פרטים ויועץ לימודים יחזור אלייך

מכללת א.ר. פסגות בע"מ ("המכללה") מספקת שירותי הכשרה ולימוד בלבד, אינה בעלת רישיון מכוח חוק הייעוץ, ואינה עוסקת במתן שירותי ייעוץ השקעות כהגדרתם בחוק הסדרת העיסוק בייעוץ השקעות, שיווק השקעות וניהול תיקי השקעות, תשנ"ה- 1995 ("חוק הייעוץ"), למעט עיסוקים הפטורים מרישיון בהתאם לקבוע בחוק הייעוץ.

תגובות