חושבים שאתם זכאים לדרכון פורטוגלי? כך תדעו אם כן או לא - TOP INVEST

חושבים שאתם זכאים לדרכון פורטוגלי? כך תדעו אם כן או לא

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

על פי הערכות ונתונים דמוגרפיים עדכניים, ישנם למעלה משלושה מיליון ישראלים, הזכאים לקבלת אזרחות פורטוגלית. אזרחות זו מקנה לבעליה דרכון אירופאי, הידוע כבעל יתרונות רבים. אם אתם תוהים האם גם אתם נמצאים ברשימת הישראלים הזכאים לכך, הנה כתבה קצרה שתעשה לכם קצת סדר בבלאגן ותספק לכם את כל המידע הנדרש לכם בעניין.

הקדמה קצרה

חוק האזרחות הפורטוגלי, שחוקק בשנת 2015, קובע כי צאצאי מגורשי ספרד וצאצאי מגורשי פורטוגל זכאים לקבל אזרחות פורטוגלית. שלא כמו החוק הספרדי, שחוקק באותה השנה, האפשרות לקבל את האזרחות הנכספת הזו איננה רצופה בפרוצדורה מעיקה וארוכה. בחודשים האחרונים, ולאור הקלות היחסית שבעניין, מגלים יותר ויותר ישראלים את היתרונות שבקבלת אזרחות כזה ופונים להסדיר את קבלתה.

הוצאת הדרכון – כיצד?

הליך הוצאת האזרחות וקבלת הדרכון הפורטוגלי מתמקד בהוכחת זיקתם של המבקשים אותו למגורשי ספרד ופורטוגל. אין צורך בהוכחות נוספות וזהו הליך מהיר, פשוט וקל בהשוואה להליכי הוצאת דרכון וקבלת אזרחות ממדינות אחרות. זוהי הזדמנות חד פעמית, הזדמנות ייחודית, לזכאים בכך לקבל דרכון אירופאי בהליך שכזה. יחד עם זאת, אם ממתינים ולא מקדמים זאת, ייתכן ולאור הביקוש הרב, שיהפוך ההליך למורכב.

על המעוניינים לקבל דרכון פורטוגלי ואזרחות פורטוגלית להוכיח כי הם צאצאים למגורשים, המגיעים ממדינות שונות: יוצאי צפון אפריקה, כמו אלג'יר, מרוקו, לוב, מצרים וטוניס, יוצאי ארצות הבלקן, כמו בולגריה, טורקיה, יוון, יוגוסלביה לשעבר יוצאי סוריה ולבנון וגם יוצאי דרום אמריקה. לצאצאי יוצאי מדינות אלה ישנה זכאות מובהקת. גם יוצאי הולנד ועיראק ייתכן ויהיו זכאים לדרכון הנכסף (במדינות אלה אפשר היה למצוא בעבר, וגם כיום, את מגורשי ספרד).

היתרונות שבדרכון

היתרונות שמציע הדרכון הפורטוגלי הם רבים. מכיוון שפורטוגל חברה באיחוד האירופאי יכולים מחזיקי הדרכון ליהנות משלל של יתרונות בדומה לכל דרכון אירופאי אחר: הם יכולים לנוע בחופשיות בין המדינות השייכות לאיחוד (מבלי שיצטרכו להציג דרכון או להשיג אשרה מיוחדת), הם יכולים להיכנס לארצות הברית ללא אשרה ולעוד 147 מדינות נוספות, שבעלי דרכון ישראלי, לא יכולים להיכנס אליהן, הם יכולים לשהות וגם לעבוד בכל אחת ממדינות האיחוד האירופאי וליהנות מכל ההטבות הסוציאליות הנוהגות באותם מקומות וגם ליהנות מסבסוד משמעותי בעלות הלימודים הגבוהים באוניברסיטאות השונות באירופה.

חשוב לדעת

כדי להוציא דרכון פורטוגלי יש להיעזר באחד מתוך רשימה של גופים המסייעים בכך. ראשית יש להגיש את הבקשה לקהילה היהודית שבפורטוגל, שהיא זו שהוסמכה באופן רשמי להכיר במבקשים כצאצאי מגורשי ספרד ופורטוגל. שנית, יש לוודא כי החברה שאליה פונים אכן מתמחה בכך ויכולה לקדם ולזרז את ההקשה. מומלץ שלא לנסות להוציא זאת באופן עצמאי או דרך משרדי עורכי דין שאינם בקיאים ומנוסים בתחום.

רוצים לשמוע פרטים נוספים?
השאירו פרטים, ונחזור אליכם בהקדם
תגובות