הלוואה לעסק – למצוא את המסלול המתאים - TOP INVEST

הלוואה לעסק – למצוא את המסלול המתאים

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

עסקים קטנים, בינוניים וגם גדולים, מוצאים עצמם במהלך הדרך, מול קשיים פיננסיים בסדרי גודל שונים. אלה יכולים להיות קשיים של ראשית הדרך, קשיים טבעיים ונפוצים מאד לתקופה הראשונה, וגם קשיים שעלולים לצוץ בשל התנהלות פיננסית כושלת במהלך הדרך. האפשרות הפופולארית וגם הזמינה ביותר עבור מרבית בעלי העסק כדי לקבל הלוואה, שתעזור לצאת מהקושי, היא פנייה לבנק. מרבית בעלי העסקים מאמינים כי הבנקים הם אכן הכתובת הנכונה לקבלת הלוואה, כתובת שבה ניתן יהיה לקבל את התנאים הטובים עבור העסק. האם זה אכן כך?

הלוואה מטעם הבנק – כדאי או לא כדאי?

בעלי עסקים, הזקוקים לכסף נזיל, פונים במרבית המקרים לבנקים. אולם, בפועל, הבנקים, כפי שמאמינים המבינים בתחום, צריכים להיות הכתובת האחרונה שאליה פונים. מדוע? ראשית, התנאים שמקבלים בבנקים אינם טובים ועשויים לגרום לקשיים כלכליים נוספים או להחמיר את הקיימים. שני, ההלוואות עשויות להכביד על שאר ההתחייבויות בבנק וכפועל יוצר מכך – להשפיע על הקשר איתו. שלישית, יש צורך בביטחונות כדי לקבל הלוואה, כאלו שלא תמיד הן בנמצא.

הבנקים הם גופים כלכליים גדולים, שמטרתם למקסם את הרווחים שלהם לטווח הארוך. לקוחות רבים, שבוחרים דווקא בהם, טוענים כי הם נהנים מיחס מיוחד, מתנאים מועדפים. אולם, אם בודקים זאת לעומק מגלים כי הדבר איננו כך. הבנקים, למעט לטייקונים, אינם מעניקים ללקוחותיהם יחס מועדף ותנאים ייחודיים ולכן אינם, בהכרח, הכתובת היחידה והנכונה לפנות אליה כשמעוניינים בהלוואה.

פתרון חלופי

הלוואה חוץ בנקאית, שהופכת בשנים האחרונות למבוקשת מאד, מציעה יתרונות רבים. הריביות שלה, בהשוואה לאלה של הבנקים, טובות יותר באופן משמעותי, היא איננה מכבידה על התחייבויותיו של הלקוח בבנק ולכן גם איננה משפיעה על מערכת היחסים של הלווה איתו, יש אפשרות לבנות תמהיל של הלוואה, המורכב ממספר קרנות וגם ממספר בנקים שונים ואם רוצים אפשר לבחור באפשרות של הלוואת "גרייס", משמע – לפרוע את ההלוואה רק לאחר מספר חודשים. בנוסף, לרוב אין צורך בביטחונות מסוימים כדי לקבל את ההלוואה, מה שמקל מאד על הלווים.

חשוב לדעת

יחד עם זאת, חשוב לדעת שכדי ליהנות מתנאים אלה, יש לעמוד במספר קריטריונים. אנשים עם חשבונות בנק מוגבלים או חשבונות מעוקלים אינם יוכלו לקבל הלוואה כזו וגם אלה, הנחשבים לפושטי רגל או נמצאים בהסדרי חובות אל מול הבנקים או אל מול רשויות המס. בעלי עסקים המעוניינים לקבל את ההלוואה יכולים לפנות ישירות לחברות המתמחות במתן הלוואות חוץ בנקאיות ולבחון יחד עם אנשי המקצוע, נציגי החברה, את המסלול הרלוונטיים להם. הלוואה שכזו יכולה להיות זריקת מרץ חשובה מאד לעסק, זו העושה את ההבדל בין עסק מצליח, שחוזר לתלם, לבין עסק שקורס.

רוצים לשמוע פרטים נוספים?
השאירו פרטים, ונחזור אליכם בהקדם
תגובות