הכירו את הטרנד החדש בשוק הלימודים: השכלה פיננסית והתמחות בשוק ההון - TOP INVEST

הכירו את הטרנד החדש בשוק הלימודים: השכלה פיננסית והתמחות בשוק ההון

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

בזמן שרובנו עובדים בעבודה מסודרת, אוספים שקל לשקל ומקווים לשרוד את גיל הפנסיה, קם לו דור צעיר והחלטי, שבוחר בלימודים פרקטיים שבאמת ילמדו אותו איך עושים כסף. הכירו את המשקיעים הצעירים – הם עוד לא בני 30, הם מוכרים וקונים ובעיקר מגשימים את החלום שלהם להיות סוחרים עצמאיים בשוק ההון

השכלה-פיננסית-והתמחות-בשוק-ההון

הספר "אבא עשיר, אבא עני" הפך לתנ"ך של המשקיעים בשוק ההון בעיקר בזכות המשפט "אם אתה רוצה להיות עשיר, אתה חייב לקבל השכלה פיננסית".

הרעיון המרכזי בספר המפורסם, אותו מאמצים צעירים רבים, הוא יציאה מהקטגוריות בהן נמצאים רוב בני העולם המערבי – שכירים או בעלי עסק קטן ה"רודפים אחר הזנב של עצמם" על מנת להתקיים ביום יום ולחסוך לפנסיה מינימלית בעתיד. "צעירים רבים לא רוצים ללכת בעקבות הוריהם, הם לא מעוניינים לצעוד במסלול התואר-עבודה-פנסיה, מבחינתם זה מתכון שלא הצליח" אומר לנו יותם סטירין, פסיכולוג וסוציולוג העוסק בחקר טרנדים ומגמות אצל הדור הצעיר.

"אנחנו רואים בשנים האחרונות תנועה אדירה של הדור הצעיר לתחום שוק ההון. אם פעם סוחרים בשוק ההון היו אנשים בשנות החמישים לחייהם, היום יש בשוק לא מעט סוחרים רציניים שחגגו שלושים לא מזמן. חלקם התחילו ישר במסחר עצמאי, חלקם באו מהתנסות בניהול תיקים. מה שמשותף לכולם היא ההבנה שהאופציות להתפתחות בתחום הן רבות ולא צריך ממון רב כדי לעשות את העסקה הראשונה ומשם השמיים הם הגבול.
שלא נתבלבל, הם מוכנים לעבוד קשה אבל לא מוכנים לוותר על סיפוק והנאה מהעבודה, והכי חשוב הם רוצים לדעת שיש להם אופציה להרוויח כסף שיאפשר להם לחיות ברמה גבוה היום וגם לחסוך לעתיד וכמה שיותר", מסכם סטירין.

יונתן פחימה, המנהל כיום תיק השקעות בשווי מיליוני דולרים, מספר כי התחיל לסחור לפני שנים בכוחות עצמו בלי ללמוד את התחום באופן מקצועי כי ידע שזה מה שהוא רוצה לעשות בחיים והחליט פשוט להתנסות. "היום, הייתי ממליץ למי ששוקל להיכנס לתחום, קודם כל ללמוד – זה יכול לחסוך הרבה ייסורים ושברונות לב. שעורים באסטרטגיות מסחר, ניתוח שוק ההון, שוק המעו"ף, סחורות, מט"ח, מדדים, חוזים עתידיים  – אלה דברים שעושים את כל ההבדל".

הסוחרים הצעירים – מגיעים מרקעים שונים אבל מסכימים: שוק ההון הוא העתיד

ירון כהנא, בן 28 מחיפה, ידע כבר בצבא שמיד עם שחרורו הוא יעסוק במסחר בשוק ההון: "שבוע אחרי שהשתחררתי הייתי במטוס בדרך לתאילנד לחודש של ניקוי ראש ו-3 ימים אחרי שנחתתי בארץ נרשמתי לקורס מסחר בשוק ההון.
התחלתי לאט, צברתי ביטחון, יישמתי את הידע שצברתי בלימודים, נעזרתי בליווי מקצועי שנתנה לי המכללה לאורך כל השנה הראשונה ותוך שנתיים הצלחתי להגיע לרווחים קבועים של יותר מ-30,000 ₪ בחודש. קשה לתאר את ההרגשה הזאת".

צחי חיות, בן 34 מרעננה, סיים בשנה שעברה קורס למסחר בשוק ההון במכללת פסגות: "לפני שנה וחצי פוטרתי מחברת התוכנה בה עבדתי, שנמכרה לחו"ל ונסגרה. הלכתי ללמוד מסחר בשוק ההון כי ידעתי שרק בדרך הזו אני אנתק את עצמי מהתלות במקום עבודה. –היום אני מנהל את תיק ההשקעות שלי ומביא כמעט פי 2 כסף ממה שעשיתי בהייטק".

השכלה פיננסית והתמחות בשוק ההון – הדרך לארץ האפשרויות הבלתי מוגבלות

כיום, ניתן למצוא מגוון קורסים מקצועיים ללימוד הכלים הפרקטיים המאפשרים לכל אחד ולכל אחת לסחור באופן מקצועי בשוק ההון, גם אם אין להם "ראש אנליטי", "חוש", פסיכומטרי גבוה או כל תנאי אחר. כך במכללת פסגות, אחת מהמכללות המובילות בתחום, ניתן למצוא קורסים ברמות שונות ובהיקפים שונים שבסיומם (ולרוב כבר במהלכם) ניתן להתחיל לסחור ולהרוויח.

יניב ארביב, מייסד מכללת פסגות ומרצה פעיל במכללה מספר: "שוק ההון נשמע לאנשים מבהיל, אבל להשקיע בבורסה זה בדיוק כמו לנהוג ברכב. בהתחלה זה נראה מסובך אבל עם המורה הנכון לאחר כמה שעורים זה מתחיל להרגיש טבעי ובטוח. לא צריך בשביל זה תואר ראשון או מח אנליטי יוצא דופן – צריך רק לפנות ערב אחד למשך 3 חודשים, ליישם את הכלים שלנו והרווחים יגיעו. בביטחון מלא".

לשיחה עם יועץ ללימודי שוק ההון ולבדיקת זכאות למלגה
השאירו פרטיכם כאן

מכללת א.ר. פסגות בע"מ ("המכללה") מספקת שירותי הכשרה ולימוד בלבד, אינה בעלת רישיון מכוח חוק הייעוץ, ואינה עוסקת במתן שירותי ייעוץ השקעות כהגדרתם בחוק הסדרת העיסוק בייעוץ השקעות, שיווק השקעות וניהול תיקי השקעות, תשנ"ה- 1995 ("חוק הייעוץ"), למעט עיסוקים הפטורים מרישיון בהתאם לקבוע בחוק הייעוץ.

תגובות