הביטוח הסיעודי הקבוצתי בוטל! זה מה שאתם חייבים לדעת - TOP INVEST

הביטוח הסיעודי הקבוצתי בוטל! זה מה שאתם חייבים לדעת

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

מאז ביטול הביטוח הסיעודי הקבוצתי מעל מיליון איש נותרו במצב בעייתי – ללא סיוע וללא מימון, 150,000 מהם מעל גיל 60. כעת כשהביטוחים הקבוצתיים כבר אינם והמימון הציבורי חלקי וסלקטיבי, האחריות היא בידיים שלכם בלבד. איך תשמרו על העתיד שלכם ולמה כדאי לעשות ביטוח סיעודי פרטי? ריכזנו עבורכם את כל המידע החשוב!

איך תבטיחו מקורות סיוע ומימון במקרה הצורך?
מי נחשב במצב סיעודי לפי החוק?

אדם שנמצא במצב סיעודי הוא אדם שאיננו יכול לבצע פעולות בסיסיות בכוחות עצמו, כמו לקום ולשבת, להתלבש ולזוז, זאת על פי קריטריונים של משרד הבריאות. מרבית מקרי הסיעוד נובעים מהזדקנות, אך קיימים מקרי סיעוד נוספים ונפוצים כתוצאה ממחלה, תאונה, נכות ועוד.

שלום ולא להתראות – ביטוח סיעודי קבוצתי

בעבר ביטוחים סיעודיים קבוצתיים (קולקטיביים) היו פוליסות ביטוח סיעודי אשר הוצעו למבוטחים מקבוצות גדולות במשק. אך החל מינואר 2018 נאסרו לשיווק פוליסות סיעודיות קבוצתיות, בשל היותן בלתי הוגנות כלפי הצרכן. כלומר, כיום הפוליסות הקיימות הן פוליסות פרטיות בלבד. השינוי הותיר עשרות אלפי מבוטחים ששילמו עבור ביטוח סיעודי קבוצתי- ללא ביטוח סיעודי וללא מימון. אותם אנשים שילמו במשך שנים את הפרמיה, וברגע אבדו את כלל הזכויות ומבלי יכולת לבטח את עצמם בביטוח הפרטי של חברות הביטוח. 

יתרונות הביטוח הסיעודי הפרטי

מימון עלות מטפל סיעודי כיום נעה בין 8,000 ל-10,000 ₪ בממוצע בחודש. טרחה כלכלית כמעט בלתי אפשרית כאשר המדינה מספקת קצבה זעומה שלא מספיקה לכסות רבע מעלות הטיפול הסיעודי.

ביטוח סיעודי פרטי דרך קופות החולים מכסה רק את החמש שנים הראשונות. לעומת זאת, חברות ביטוח יספק לכם הגנה מהרגע שתבחרו, לא משנה באיזה גיל אתם, עם קצבה (שאתם תבחרו את סכומה) קבועה בכל חודש ולאורך כל החיים. בנוסף, תוכלו לצבור זכויות לאורך שנות התשלום, כך שגם אם תפסיקו לשלם לאחר כמה שנים את הפוליסה, עדיין ישמרו לכם חלק מזכויותיכם.

מסקנה – להקדים תרופה למכה

אם מצאתם שעדיין אין לכם ביטוח סיעודי כדאי שתתחילו לחשוב על כך. הרי ככל שתתחילו מוקדם יותר לשלם על הביטוח הסיעודי – כך יהיה לכם סכום כסף גדול יותר כשתזדקקו לו.

אנחנו מציעים לשפר את העלויות והתנאים:
  • עד 30% הנחה בהתאם לתכנית הנחות
  • כיסוי מלא בגין תאונות ואירועי טרור
  • אפשרות לבחור את משך תקופת התגמול
    • 30% הנחה בשנה ראשונה, 20% בשנה שניה ו-10% הנחה בשנה שלישית בפוליסה של שלוש עד חמש שנים פיצוי.
    • המצטרפים לפוליסה משלימה בנוסף לפוליסה של 3-5 שנים פיצוי, ייהנו מאותו מדרג הנחות בנוסף.
השאירו פרטים, ונציג מטעמנו יחזור אליכם בהקדם
תגובות